Zlaté mince

Zlaté mince jsou v posledních letech stále více žádanou formou investice do zlata. V případě, že se rozhodnete investovat a vybrat si právě zlaté mince, setkáte se s mnoha druhy, tvary, nominály i vzhledy mincí. Aby jste svoji investici co nejvíce ohlídali, je vhodné se obrátit na profesionála, který vám doporučí, pomůže vám s nákupem, ale také následným prodejem.

Výkup mincí v celé ČR – jsme pravidelně i v Praze, Brně, Ostravě – +420 776 455 545

 

Proč právě zlaté mince?

Chcete-li investovat a nebaví vás sledování kurzů či akcií, nebo o tomto způsobu investice nic nevíte, tak možnost investice do zlatých mincí může být pro vás zajímavou možností, jak zhodnotit své peníze.

Stále roste počet investorů, kteří spoléhají v této oblasti na služby profesionálů a velmi zajímavě díky tomu své peníze rozmnožují.

Jak při investici do zlatých mincí postupovat?

Pokud investici do zlatých mincí zvažujete, určitě se obraťte na profesionála. Vyhnete se špatné koupi, která peníze nezhodnotí a také se vám nestane, že by jste koupili padělek.

Numismatika a sběr mincí jako hobby či investice patří mezi sběratelské obory. Sbírá se mnoho druhů mincí a to i se zaměřením na určité historické období či region. V poslední době se zlaté mince a jejich sbírání nezaměřuje jen na umělecké zpracování, ale důležitý je i investiční faktor.

Zlatá mince s největší nominální hodnotou

Např. největší zlatá mince na světe pochází z Kanady a její jméno je Maple Leaf (javorový list) a tato zlatá mince drží více mincovních rekordů. Její průměr je 50 cm, tloušťka 3 cm a váha 100 kg. Je to největší a nejtěžší zlatá mince na světě s největší nominální hodnotou jeden milion kanadských dolarů. Reálná cena této zlaté mince je však více jak dvojnásobná. Vyrobena byla v roce 2007 a má také nejvyšší ryzost na světě.

 

 

Zdroj: Wikipedia