Stříbrné mince

Stříbrné mince, tak jako zlaté mince, jsou žádané pro dlouhodobou investici. Je všeobecně známo, že stříbro bylo považováno jako platidlo už od dávného středověku, neboť už v té době bylo stříbro řazeno mezi drahé kovy. Stříbrné mince, ale také slitky a cihly jsou řazeny do investičního stříbra, kde jejich ryzost činí až 99,9%. Nejčastěji se můžeme setkat se stříbrnými investičními mincemi s hmotností 1 trojské unce, tj. cca 31,1 g. Za nejznámější mince patří zejména Silver Eagle (USA), Maple Leaf (Kanada) a pro Evropu například Wiener Philharmoniker (Rakousko).

Proč volit stříbrné mince?

Stříbro samotné má kromě peněžní funkce také velmi významné průmyslové využití, díky kterému se podstatně odlišuje od zlata a diamantů. Proto pro mnoho investorů, už v dobách středověku, stříbro vnímalo jako zajímavější možnost zhodnocení svých investic. V dnešní moderní době se globální ekonomika zhoršuje, proto můžeme očekávat, že nákup investičních stříbrných mincí a ražených či litých investičních stříbrných slitků bude stoupat. Samozřejmě se nesetkáte jen s jedním druhem mincí. Na trhu najdeme mnoho druhů s různými tvary, nominály i hmotností.

 

Jak investovat do stříbrných mincí?

Pokud se rozhodnete právě po stříbrné mince, tak se raději obraťte na odborníka, který se touto investicí zabývá. Ušetříte nejen mnoho času, ale také se vyhnete mnoho nepříjemností jako například příliš vysoké ceně stříbrné mince či v horším případě padělku.