Výkup stříbra

Výkup stříbra je jednou z přidružených činností spojenou s numismatikou. Většina numismatiků nabízí i možnost výkupu vašeho stříbra. Stříbro je vykupováno od občanů i společností. Vykupují se převážně stříbrné mince a stříbrné medaile, stříbrné zlomky, prsteny, řetízky, náušnice. Vykupujeme i stříbrné hodinky. Další informace o výkupu stříbra najdete níže.

Výkup mincí v celé ČR – jsme pravidelně i v Praze, Brně, Ostravě – +420 776 455 545

 

Výkup stříbra a jeho cena

Cenu výkupu stříbra ovlivňuje ryzost i hmotnost vykupovaného stříbra. Výkupní cena stříbra je závislá také na vývoji cen komodit na burze cenných kovů. Cena výkupu stříbra se proto může průběžně měnit.

Jak výkup stříbra probíhá?

Získáte informaci o aktuální výkupní ceně stříbra. Stříbro zkontrolujeme, zvážíme a otestujeme. Dostanete doklad o prodeji stříbra a získáte cenu za výkup stříbra v hotovosti.

Co si vzít při výkupu stříbra se sebou?

Vždy, když se rozhodnete prodat své stříbro, mějte se sebou doklad totožnosti. Výkup stříbra bez dokladu totožnosti není možný, stejně tak, pokud vám nebylo ještě 18 let.

Jak se zkouší stříbro pro výkup?

Zkoušení vždy musí probíhat přímo před vámi. Najde se puncovní značka či ryzostní označení. Není-li zboží označeno platným puncem, nebo je zcela bez značky, přichází na řadu zkouška pomocí kyselin na prubířském kameni.