Zlaté české mince

Ražba českých zlatých mincí má už staletou tradici. První zmínky ražby zlaté české mince jsou u nás vedeny za vlády Jana Lucemburského zvané jako florény a za vlády Karla IV. jako české dukáty s reliéfem sv. Václava. V dnešní době Česká národní banka vydává zlaté mince, o které je mezi sběrateli velká poptávka. Poptávka taková, že cena tržní daleko převyšuje cenu tohoto drahého kovu.

Výkup mincí v celé ČR – jsme pravidelně i v Praze, Brně, Ostravě – +420 776 455 545

Výroba zlaté české mince

Po rozpadu Československa v roce 1993 byla založena Česká mincovna, a.s. sídlící v Jablonci nad Nisou. Vyhrála tak výběrové řízení pro samostatný Český stát, pro který razila zprvu jen oběžné mince, dále pamětní mince pro ČNB, následovalo ražení prvních stříbrných pamětních mincí a v roce 1995 také první zlaté pamětní mince, kde jejich nominální hodnota se pohybovala od 1 000 Kč až do 10 000 Kč. Série deseti zlatých českých mincí (pamětních) se pro ČNB začala razit v roce 2001. Počínaje rokem 2001 byla ražba mincí rozdělena do pětiletých cyklů a tématicky zaměřována na různé české památky. V nejbližších letech plánuje ČNB nově razit zlaté pamětní mince (uncové) věnované výročí 800 let od udělení Zlaté buly sicilské a také výročí 600 let od upálení Mistra Jana Husa.

 

Jak správně investovat do zlatých českých mincí?

V dobách krizí je zlato považováno za jistou investici, proto nákup zlata všeobecně je v dnešní době vhodný. Nedochází tak k velkým výkyvům cen, lépe řečeno jsou výkyvy cen opravdu minimální. Pokud tedy uvažujete o nákupu zlatých českých mincí, je dobré se co nejdříve poradit se specialistou, který se tímto odvětvím zabývá. Vzhledem k tomu, že v posledních letech dochází k nárůstu ceny zlata až o 10%, nenechávejte Své zhodnocení odkládat.